Сенаторлар (вилоят кесимида)

Сурхондарё вилояти:

1. Боболов Тўра Абдиевич, Сурхондарё вилояти ҳокими;

2. Бўтаева Бахтигул Абдураҳматовна, Қизириқ туманидаги 17- умумий ўрта таълим мактаби директори;

3. Қодиров Баҳодир Тўхтаевич, «Сурхон саноат қурилиш» компанияси бошқаруви раиси;

4. Сангинов Абдуғани Абдураҳмонович, «Ўзбекгидроэнергия» АЖ бошқаруви раиси;

5. Соатов Арзиқул Чоршанбиевич, ФЎЎБОФМБ Сурхондарё вилояти кенгаши раисининг кексалар ва фахрийлар билан ишлаш бўйича ўринбосари;

6. Тошқулов Абдуқодир Ҳамидович, Термиз давлат университети ректори.


 

Жиззах вилояти:

1. Эргаш Солиев, вилоят ҳокими;

2. Холида Алимова, вилоят болалар кўп тармоқли болалар шифохонаси бош шифокори;

3. Назира Мухторова, вилоят ҳокимининг ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси;

4. Нусратулло Пардаев, касаба уюшмалари вилоят кенгаши раиси;

5. Рисқул Сиддиқов, Дон ва дуккакли экинлар илмий тадқиқот институтининг Ғаллаорол илмий тажриба станцияси директори;

6. Санобар Суярова, халқ таълими бошқармасига қарашли “Умид” мактаб интернати директори.


Бухоро вилояти:

1. Барноев Ўктам Исоевич, Бухоро вилояти ҳокими;

2. Ҳусейнова Абера Амановна, республика “Оила” илмий- амалий тадқиқот марказининг Бухоро вилояти бошқармаси бошлиғи;

3. Ачилов Нурмухамед Нуруллаевич, Олот туманидаги “Парвоз Ҳумо Равнақ Транс” масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси;

4. Гадоев Эркин Файзиевич, республика Молия вазирлиги департаменти директорининг биринчи ўринбосари;

5. Рахматов Муртаза Ахмедович, “Бухоро Коттон Текстил Кластер” пахта – тўқимачилик кластери таъсисчиси;

6. Чўллиев Шухрат Аскарович, Олот туман кенгаши депутати, муқаддам Сенатнинг Суд-ҳуқуқ масалалари ва коррупцияга қарши курашиш қўмитаси раисининг ўринбосари лавозимида ишлаган.


Тошкент шаҳри: 

1. Жаҳонгир Артикходжаев, Тошкент шаҳар ҳокими;

2. Танзила Норбоева, 25-Себзор сайлов округидан депутат, аввалги чақириқдаги Сенат раиси;

3. Рустам Калонов, “Нуроний» жамғармасининг Тошкент шаҳар Кенгаши раиси;

4. Азамат Зиё, Ўз ФА Тарих институти директори;

5. Шамансур Сагдуллаев, ЎзФА Ўсимлик моддалари кимёси институти директори;

6. Дилором Тошмуҳаммедова, “Оила” илмий-амалий маркази директори.


Фарғона вилояти:

1. Шуҳрат Мадаминович Ғаниев, Фарғона вилояти ҳокими;

2. Лола Неъматовна Муротова, “Нурли Обод” фермер хўжалиги раҳбари, Ўзбекистон Қаҳрамони;

3. Робахон Анваровна Маҳмудова, Президентнинг Фарғона вилояти Халқ қабулхонаси мудири;

4. Иброҳимжон Аширалиевич Султонов, “Иброҳимжон гиламлари” хусусий ишлаб чиқариш корхонаси раҳбари;

5. Топволди Холдоров, “Нуроний” жамғармаси Фарғона вилояти бўлими раиси;

6. Энахон Сиддиқова, Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмаси Фарғона вилояти бўлими раиси.


Сирдарё вилояти:

1. Мирзаев Ғофуржон Ғаниевич, Сирдарё вилояти ҳокими;

2. Артукбоева Хайтхан, Ўзбекистон ёзувчилар уюшмаси Сирдарё вилояти бўлими масъул раҳбари;

3. Сотиболдиев Улуғбек Норхожаевич, “BEK Сluster” масъулияти чекланган жамияти қўшма корхонаси бош директори;

4. Туйчиев Анвар Мирзаахмедович, Фуқароларни ўзини ўзи бошқариш органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бўйича Сирдарё вилояти Кенгаши раисининг биринчи ўринбосари;

5. Боқиев Фарход Эсанович, Сирдарё вилояти Ахборот ва оммавий коммуникациялар ҳудудий бошқармаси бошлиғи;

6. Уралова Дилфуза Джумановна, Сирдарё вилояти ҳокимининг ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси.


Самарқандд вилояти:

1. Эркинжон Турдимов, Самарқанд вилояти ҳокими;

2. Рустам Холмуродов, Самарқанд давлат университети ректори;

3. Гавҳар Алимова, вилоят ҳокимининг ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси;

4. Ҳасан Нормуродов, “Нуроний” жамғармаси Самарқанд вилоят бўлими раиси, Ўзбекистон Қаҳрамони;

5. Фармон Тошев, “Зарафшон» ва «Самаркандский вестник» газеталари бирлашган таҳририяти бош муҳаррири;

6. Шавкат Жалолов, “Agromir group” директорлар ассоциацияси Кенгаши раиси.


 

Андижон вилояти

1. Абдураҳмонов Шуҳратбек Қўшақб    аевич, Андижон вилояти ҳокими;

2. Алимов Равшанбек Азадбекович, Ташқи ишлар вазирлигининг МДҲ давлатлари билан ишлаш бошқармаси бошлиғи;

3. Ғаниева Матлуба Маҳамажановна, Андижон тумани Орол маҳалла фуқаролар йиғини раиси;

4. Иминов Одилжон Каримович, аввалги чақириқдаги Сенатнинг Аграр, сув хўжалиги масалалари ва экология қўмитаси раисининг ўринбосари;

5. Мадумаров Толибжон Абдумаликович, аввалги чақириқдаги Сенатнинг Қонунчилик ва суд-ҳуқуқ масалалари қўмитаси раисининг ўринбосари;

6. Ғаниев Акром Тўлқинович, “Nil-granit” МЧЖ ишлаб чиқариш бўйича директор ўринбосари.